Boels Rental Ladies Tour rekent op wereldtoppers

9 jaar geleden
Sofie Fest
Redacteur
9 jaar geleden
Met Evelyn Stevens en Ellen van Dijk brengt het Boels-Dolmans Cycling Team de winnaressen van de voorgaande twee edities opnieuw aan de start van de Boels Rental Ladies Tour. Stevens won de zesdaagse etappekoers een jaar geleden voor haar toenmalige ploeggenote Lisa Brennauer. Ook die Duitse renster van Velocio-SRAM, de huidige wereldkampioene tijdrijden, is er dit jaar weer bij. Op de voorlopige startlijsten prijken heel wat bijzondere namen. De Boels Rental Ladies Tour wordt van 1 tot en met 6 september verreden.
 
Liefst elf professionele UCI-teams, waarvan de beste acht ploegen van de wereld, en vier nationale teams komen aan het vertrek in de sterk bezette Boels Rental Ladies Tour. Tot de deelneemsters behoren onder meer de topsprinters Kirsten Wild (Hitec-Products), Jolien D’hoore, Giorgia Bronzini (beide Wiggle-Honda), Marta Bastianelli, Annalisa Cucinotta (beide Italiaanse ploeg) en Lucy Garner (Liv-Plantur).
 
Klassement
Waar de kans op een aantal mogelijkheden voor de sprinters aanwezig is, moet de klassementsrensters iedere dag bij de pinken zijn. In de Boels Rental Ladies Tour bewees de Amerikaanse Stevens dat ook in de etappes waar het minder verwacht wordt een slag gemaakt kan worden. Toch lijkt het zwaartepunt in het tweede deel van de zesdaagse te liggen. Op vrijdag 4 september wordt in Oosterhout een individuele tijdrit verreden. Twee dagen later finisht de koers op de Cauberg.
 
Dat er zoveel topteams aan de wedstrijd meedoen zorgt er ook voor dat veel wielrensters met klassementsambities zullen starten. Op Stevens en Van Dijk kan daarbij gerekend worden, maar ook hun ploeggenotes Chantal Blaak en de Britse Lizzie Armitstead behoren tot de kanshebbers. Sterke uitdaagsters zijn Lucinda Brand (Rabo-Liv), de Italiaanse Elisa Longo Borghini (Wiggle-Honda), Lisa Brennauer (Velocio-SRAM) en Amy Pieters (Liv-Plantur). De kans is ook nog altijd aanwezig dat de onlangs zwaar ten val gekomen Annemiek van Vleuten deel zal nemen.
 
Van Montferland naar Zuid-Limburg
Dit jaar begint de Boels Rental Ladies Tour op dinsdag 1 september in de gemeente Montferland. De eerste rit start in Zeddam en finisht in s’-Heerenberg. Op woensdag 2 en donderdag 3 september rijdt het peloton vervolgens twee ritten in en rond Tiel. De individuele tijdrit in Oosterhout kan vrijdag 4 september voor verschuivingen in het klassement zorgen. Daarna trekt de koers naar Limburg. Op zaterdag 5 september rijden de renster rond Gennep en de slotdag is in het zuiden. Zondag 6 september start de laatste rit in Bunde en ligt de finish op de Cauberg, nadat diezelfde klim dan al vier keer eerder beklommen is.

hollandladiestour.nl
Op de hoogte blijven van onze updates?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Meest gelezen
Meest recent

Achterhoek Business nr1 2025

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Achterhoek Business is een uitgave van Van Munster Media