WW in de Achterhoek stijgt licht in november

9 jaar geleden
Sofie Fest
Redacteur
9 jaar geleden

In de Achterhoek steeg het WW-bestand in november ten opzichte van vorige maand met 45 uitkeringen. Dat is een stijging van 0,6%; minder dan de landelijke stijging van 1,5%. Eind november telde de Achterhoek 7.526 WW-uitkeringen.

De stijging in de Achterhoek is dus gering, zowel in aantallen als in procenten. Ook in de meeste sectoren gaat het om kleine veranderingen. De toename van de WW in de Achterhoek komt vooral vanuit de bouw en de horeca. De oorzaak hiervan is het seizoen, dat ervoor zorgt dat het werk in deze sectoren afneemt.

Zorg & welzijn laat de grootste afname van de WW zien. Dit betreft vooral ondersteunende functies, bijvoorbeeld boekhouders en secretaresses. De daling in het onderwijs bestaat vooral uit leerkrachten in het basisonderwijs.

Ten opzichte van vorig jaar verstrekte UWV in de Achterhoek 8,1% (662) minder WW-uitkeringen. Dat is de sterkste daling van alle arbeidsmarktregio’s. De industrie en de bouw in de Achterhoek hebben snel en sterk weten te profiteren van het economisch herstel. Daarna volgden ook de handel en vervoer & opslag. Landelijk steeg de WW het afgelopen jaar juist met 0,5%. Daarmee ontwikkelt de WW in de Achterhoek zich ook op jaarbasis gunstiger dan landelijk.

Daling WW hapert in Gelderland

Eind november 2015 telde Gelderland 51.800 WW-uitkeringen. Dat zijn er 850 minder dan een jaar geleden en betekent een afname van 1,6%. Landelijk was over diezelfde periode sprake van een lichte stijging met een half procent. Ook in Gelderland hapert de daling van het aantal WW-uitkeringen de afgelopen paar maanden. Naast seizoenseffecten die zorgen voor minder werk in de landbouw, de bouw en de horeca speelt mee dat de economische groei zich nog mondjesmaat vertaalt in meer banen. Vergeleken met Nederland als geheel ontwikkelt de WW zich in Gelderland nog wel altijd gunstiger.

Ontwikkeling WW verschilt per regio

Het aantal WW-uitkeringen als percentage van de beroepsbevolking is een goede graadmeter om regio’s of gemeenten met elkaar te vergelijken. Voor Nederland ligt dat percentage eind november op 4,8%. Voor de provincie Gelderland is dat met 4,9% een fractie hoger. Dit verschil wordt nog steeds kleiner. Tussen de Gelderse arbeidsmarktregio’s loopt het WW-percentage uiteen van 4% in FoodValley tot 5,5% in Midden-Gelderland.

Stijging WW in november vooral door bouw en horeca

In totaliteit is de stijging van het aantal WW-uitkeringen in Gelderland gering, zowel in aantallen als in procenten. Ook in de meeste sectoren gaat het om kleine verschillen. De toename van de WW in Gelderland komt vooral door de bouw en de horeca. Stijgingen in deze sectoren zijn normaal in deze tijd van het jaar. Ook bij uitzendbedrijven is het aantal bouwvakkers in de WW toegenomen. 

Onderwijs laat de grootste daling zien. Daarbij gaat het vooral om leerkrachten in het basisonderwijs. Ook in zorg & welzijn was sprake van een daling.

      

 

 

Op de hoogte blijven van onze updates?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Meest gelezen
Meest recent

Achterhoek Business nr1 2025

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Achterhoek Business is een uitgave van Van Munster Media