
Nieuws
27-01-2025 09:11
Doetinchem zet in op hergebruik van afval en het voorkomen van verspilling
De gemeente Doetinchem heeft de Uitvoeringsagenda Circulaire Economie 2025-2027 gepresenteerd. Deze agenda maakt de ambitie concreet om in 2030 de helft van het grondstoffengebruik te verminderen en in 2050 volledig circulair te zijn. Het doel is een duurzamere gemeente, waarin afval wordt hergebruikt en verspilling wordt voorkomen.Samen werken aan een circulaire toekomst
In samenwerking met lokale en regionale partners is de agenda ontwikkeld. Daarin zijn vijf belangrijke thema’s opgenomen.
1. Circulaire Gemeentelijke Organisatie
De gemeente geeft het goede voorbeeld met circulair inkopen en slim materiaalgebruik. Daarin werkt de organisatie samen met regionale partners.
2. Circulaire Consumentengoederen
De gemeente werkt aan het opnieuw gebruiken van producten en het voorkomen van afval.
3. Circulaire Bouw en Gebiedsontwikkeling
De gemeente moedigt circulair bouwen aan, zowel in eigen bouwprojecten als in die van anderen.
4. Circulaire Voedsel en Landbouw
Doetinchem zet in op het verminderen van voedselverspilling en ondersteunen duurzame voedselinitiatieven.
5. Circulaire Bedrijvigheid en Bedrijventerreinen
De gemeente werkt samen met ondernemers om de circulaire economie te versterken. Het afval van het ene bedrijf kan als grondstof dienen voor een ander bedrijf. Doetinchem helpt bedrijven om dit te doen. Ook gaat de gemeente onderzoeken wat bedrijven in Doetinchem al doen op het gebied van circulariteit.
Voor nu richt Doetinchem de aandacht vooral op de eerste drie thema’s, met als doel in 2030 voor 50% circulair te zijn. Wethouder Bulten: “Samen met inwoners, bedrijven en maatschappelijke partners bouwen we aan een toekomst waarin we slim en duurzaam omgaan met grondstoffen. Deze uitvoeringsagenda brengt ons dichter bij een circulaire gemeente.”
Meer weten?
Bezoek Circulaire economie in de gemeente Doetinchem | Gemeente Doetinchem voor het volledige plan.